Diablo III

DIABLO 3

Když se řekne Diablo tak asi každý hráč ví o co se jedná, stará klasika ve 2D už z let devadesátých pokračuje na novější konzole XBOX 360, PS3, PS4, XBOX ONE.

Diablo jako jedno z mála RPG je známo tím že náhodně generuje obsah hry, levely, monstra a věci. Původní díl Diablo vyšl dokonce na Playstation 1 za podpory multiplayeru na jedné konzoli což byla pecka, dneska těch her neseženete moc, které jsou hrát na jedné konzoli ve dvou a ne ve split screenu.Inu uběhla nějaká řádka let a na svět po velmi úspěšném Diablu 2 vyšla trojka.

Pro některé hráče téměř dokonalé, pro některé to bude asi nuda, Diablo se řadí rozhodně k jedné z nejlepších sérié RPG her co kdy spatřilo světlo světa. Diablo 3 se od stařších dílů od sebe zase tak neliší co se týče hraní a hratelnosti, tvůrci ale nasadili pár novinek, jedna z nich je určitě grafika, která je inspirovaná hrou Warcraft, spíše World of Warcraft.

Začínáte někde u vesnice z jednou z postav dle výběru, určitě si každý vybere, jsou tu kouzelníci, nekromani, druidi ale i hrubá síla, tedy barbar, templář a samozřejmě luky neboli archeři, jak je psáno výše, věci se generují náhodně, nikdy Vám nevypadne stená věc ze stejné příšery na stejném místě, v Diablu 3 je tak nekonečné množství věcí které můžete kombinovat, vylepšovat, ale i dokonce dávat věcem svůj vlastní vzhled, samozřejmě tu naleznete věci setové jak už to u Diabla bývá. Každá postava má svoje unikátní skilly které jsou vyvážené a budou Vás opravu bavit. Diablo 3 se ale hodně zaměřuje i na multiplayer který je opravdu povedený, po dohrátí hry tak máte další možnosti co ve hře dělat, můžete navštívit tak zvané Greater Rifty na které potřebujete speciální runové kameny, v rozšířené verzi Diabla 3 Reaper of Souls jsou přidány další Nephalem rifty kde padají ty nejlepší věci, můžete hru hrát stále dokola na vyšší obtížnost, věřte...je jich tu dost :), čím vyšší obtížnost tak tím lepší věci, jak magické, setové tak uníkátní, které jsou nejvzácnější.

Diablo 3 by rozhodně mělo patřit u každého RPG hráče, protože si to zaslouží, ale je jasné to že každému do oka nepadne.

Diablo III