Nejlepší NEXT-GEN závodní hry?

 

Vývoj her jde nezadržitelně kupředu. Pokud bychom srovnali dnešní závodní hru s tou vyvinutou před lety, našli bychom podstatné rozdíly. Tím největším je grafika, ale také fyzikální model, který je zejména u her tohoto typu zcela zásadní. Proto se dnes podíváme na ty nejlepší závodní hry vůbec. Dodáme pouze, že budeme brát v potaz pouze okruhové závody a nikoliv rallye.

 

Project Cars

První díl této hry vyšel již v roce 2011, avšak od té doby má svým hráčům stále co nabídnout. Navíc nyní vyšel již druhý díl, který pouze navazuje a vylepšuje už tak dokonalou závodní hru. Zcela realistický závodní model je podpořen licencovanými auty a závodními okruhy. Při prvním pohledu budete přímo ohromeni grafickým zpracováním, které se opravdu povedlo. Pokud při závodě zvolíte pohled z helmy závodníka, budete si opravdu připadat jako Ayrton Senna nebo Sebastian Vettel.

Project Cars

 

 

Assetto Corsa

Zprvu nenápadný hráč na poli závodních her, avšak díky podpoře herní komunity a skvělým vývojářům se dostal mezi špičku této kategorie. Hra je dimenzovaná na osobní počítače, což může trochu mrzet konzolové gamery, avšak na druhou stranu to umožňuje neomezenou modifikovatelnost. Fyzikální model je přímo bravurní, mnozí profesionální jezdci, kteří si tuto hru vyzkoušeli, byli až překvapeni, jak je řízení a chování auta na závodní trati realistické.

 

asseto corsa

 

 

Forza Motorsport 7

Někteří by tuto herní sérii v našem výčtu asi nečekali, avšak poslední díl se opravdu povedl. Ve srovnání s prvníma dvěma jmenovanými se jedná spíše o velmi zábavnou arkádu. Jak jednou uchopíte ovladač do ruky, dlouho jej ale nebudete chtít pustit. Skvělá kampaň, ve které si vyzkoušíte snad všechny dostupné vozy, vás přímo pohltí. Jedinou malou nevýhodou je fakt, že se jedná o exkluzivní titul pro platformy XBOX ONE.

 

forza motorsport 7

 

 

Závodní hry jsou skvělou možností pro nadšence, aby se vžili do svých hrdinů a sami vyhrávali závody. Nutné je však dodat, že ke kvalitnímu hernímu zážitku budete mnohdy potřebovat velmi kvalitní herní sestavu včetně volantu s pedály.