Ps Vita konzole

PlayStation Vita (PS Vita) je přenosná herní konzole, kterou vyvinula a vydala společnost Sony Computer Entertainment. Byla uvedena na trh v prosinci 2011 v Japonsku a v únoru 2012 ve zbytku světa. PS Vita je nástupcem předchozí přenosné konzole PSP (PlayStation Portable) a je součástí osmé generace herních konzolí.

#ShowMore#

Hlavní komponenty a vlastnosti PS Vita zahrnují:

Displej: PS Vita je vybavena 5palcovým OLED (pro první verzi) nebo LCD (pro pozdější verzi, PS Vita Slim) dotykovým displejem s rozlišením 960x544 pixelů, který poskytuje vysokou kvalitu obrazu a pohodlné ovládání.

Procesor: PS Vita je vybavena čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex-A9 MPCore, který zajišťuje dostatečný výkon pro běh náročných her.

Paměť: PS Vita disponuje 512 MB RAM a 128 MB VRAM, což umožňuje plynulý chod her a aplikací.

Úložiště: PS Vita používá vlastní paměťové karty (PS Vita Memory Card) pro ukládání her, aplikací a dat. Kapacita těchto karet se pohybuje od 4 GB do 64 GB.

Ovládání: PS Vita má kromě dotykového displeje také tradiční ovládací prvky, jako jsou dva analogové páčky, tlačítka pro směrové ovládání a akční tlačítka. Navíc má na zadní straně dotykový panel, který umožňuje další způsoby interakce s hrami.

Připojení: PS Vita podporuje Wi-Fi připojení a některé modely také podporují 3G mobilní připojení. To umožňuje přístup k internetu, stahování her a aplikací, a hraní online multiplayeru.

Kamera: PS Vita má přední i zadní kameru, které lze použít pro videohovory, fotografování nebo ve specifických hrách, které tyto funkce využívají.

Hry: Hry pro PS Vita jsou k dispozici buď ve fyzické podobě na speciálních kartách nazývaných PlayStation Vita Game Cards, nebo v digitální podobě prostřednictvím PlayStation Store.

PS Vita nabízí širokou škálu her v různých žánrech, jako jsou akční, dobrodružství, RPG, závodní a další. Některé z nejznámějších her pro PS Vita zahrnují tituly jako Uncharted: Golden Abyss, Persona 4 Golden, Tearaway, Gravity Rush, Killzone: Mercenary a LittleBigPlanet PS Vita. Kromě exkluzivních her pro PS Vita podporuje konzole také některé hry ze starších konzol, jako PSP a PS1, které jsou ke stažení z PlayStation Store.

PS Vita také umožňuje vzdálené hraní her z konzole PlayStation 4 prostřednictvím funkce Remote Play, která hráčům umožňuje streamovat hry z PS4 na svou PS Vita přes Wi-Fi připojení.

Ačkoli PS Vita nabídla vylepšený výkon, dotykový displej a širší nabídku her ve srovnání s PSP, konzole nezaznamenala očekávaný úspěch na trhu, což vedlo k poklesu podpory ze strany vývojářů a nakonec k ukončení výroby konzole v roce 2019. Přesto zůstává PS Vita populární mezi fanoušky handheldových konzolí a retro hráči, kteří oceňují její design, funkce a knihovnu her.

Celkově je PlayStation Vita inovativní a kompaktní přenosná herní konzole, která nabízí širokou škálu funkcí a her. Ačkoli se jí nepodařilo dosáhnout úspěchu svého předchůdce PSP, PS Vita zanechala trvalý odkaz ve světě přenosných herních konzolí a stále si udržuje své místo mezi fanoušky tohoto segmentu.

Nejprodávanější

1 položek celkem

Cena

49995000
149995000