PS2 konzole

PlayStation 2 (PS2) je herní konzole vyvinutá a vydána společností Sony Computer Entertainment. PS2 patří do šesté generace herních konzolí a byla uvedena na trh v březnu 2000. PS2 je nástupcem konzole PlayStation (PS1) a předchůdcem PlayStation 3 (PS3).

#ShowMore#

Hlavní komponenty PS2 zahrnují:

 

Procesor: PS2 je vybavena procesorem Emotion Engine, který byl navržen společně se společností Toshiba. Tento procesor kombinuje jeden MIPS R5900 jádro s různými koprocesory pro zpracování grafiky, zvuku a dalších funkcí.

Paměť: PS2 disponuje 32 MB RDRAM systémové paměti a 4 MB eDRAM paměti pro grafiku. Tyto paměti umožňují hry na PS2 nabízet plynulý chod a detailní grafiku pro dobu svého uvedení na trh.

Úložiště: PS2 byla k dispozici s rozšiřujícím úložištěm, který se skládal z paměťových karet pro ukládání herních pozic a dat. Kapacita těchto paměťových karet se liší, ale nejběžnější byly 8 MB karty. Později bylo možné přidat i pevný disk (HDD) prostřednictvím síťového adaptéru.

Grafika: Grafický čip PS2, nazývaný Graphics Synthesizer, poskytuje výkon srovnatelný s herními počítači té doby. To umožňuje hry na PS2 dosáhnout vyšší úrovně detailů, plynulosti a vizuálních efektů než na předchozím PlayStation.

Optická jednotka: PS2 je vybavena DVD mechanikou, která umožňuje přehrávání her na fyzických discích, stejně jako přehrávání DVD filmů a CD.

Ovladač: PS2 používá ovladač DualShock 2, který je podobný původnímu DualShock ovladači pro PS1, ale s vylepšenými analogovými páčkami, tlačítky a větší citlivostí na tlak.

Online služby: PS2 byla jednou z prvních konzolí, která umožňovala online hraní prostřednictvím volitelného síťového adaptéru. Hráči mohli připojit PS2 k internetu a hrát vybrané hry v režimu multiplayeru.

Během svého životního cyklu byla PS2 aktualizována a vylepšována prostřednictvím systémových aktualizací a nových modelů konzole. Dva hlavní modely PS2 zahrnují původní "tlustou" konzoli a PS2 Slim.

Původní PS2: První verze PS2, často označována jako "tlustá" konzole, je větší a těžší než pozdější model Slim. Tento model také obsahuje rozšiřující porty, které umožňují připojení volitelného síťového adaptéru a pevného disku.

PS2 Slim: Tento model je menší, lehčí a energeticky účinnější než původní PS2. Slim nabízí stejný výkon a funkce jako původní konzole, ale má aktualizovaný design, zabudovaný síťový adaptér a sníženou spotřebu energie.

PS2 získala obrovskou popularitu díky široké nabídce her v různých žánrech, jako jsou akční, dobrodružství, sportovní, závodní a RPG hry. Některé z nejznámějších her na PS2 zahrnují tituly jako Grand Theft Auto: San Andreas, Gran Turismo 3: A-Spec, God of War, Final Fantasy X, Metal Gear Solid 2 a 3, a mnoho dalších.

Díky své obrovské knihovně her, která čítá více než 3 800 titulů, a zpětné kompatibilitě s hrami pro PS1 se PS2 stala nejprodávanější herní konzolí všech dob, s více než 155 miliony prodaných jednotek po celém světě.

PlayStation 2 důležitou herní konzolí, která přinesla mnoho inovací a zážitků pro hráče, jako je podpora pro DVD a online služby. I když byla později nahrazena novějším PlayStation 3, PS2 zůstává stále populární a relevantní díky široké nabídce her a funkcí, které nabízí.