Nejlepší hry na PlayStation 3

Nejlepší hry pro PlayStation 3: Klasiky, které nesmíte minout

 

PlayStation 3 je třetí generací herní konzole od společnosti Sony, která zaznamenala velký úspěch díky svému silnému hardwaru a pestré nabídce her. Přestože už nějakou dobu od jejího nástupu uplynulo, stále zde najdeme řadu skvělých her, které si zaslouží pozornost. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších her, které byly pro PlayStation 3 vytvořeny, ať už jste začínající hráč nebo zkušený veterán.

 

The Last of Us

The Last of Us je považován za jeden z nejlepších příběhových her všech dob. Tato akční adventura z dílny studia Naughty Dog nabízí silný příběh o přežití, emočních vazbách a světě zničeném pandemií. Hráči se ujmou role Joela, který má za úkol dopravit mladou dívku jménem Ellie na bezpečné místo, neboť představuje naději pro lidstvo. Kombinace úchvatného příběhu, realistických postav a napínavého stealth akčního hraní vytváří nezapomenutelný zážitek.

The-Last-of-Us-

 

 

Uncharted 2: Among Thieves

Druhý díl oblíbené série Uncharted přináší ještě lepší grafiku, vylepšený herní systém a intenzivnější akci než jeho předchůdce. Hráči se opět setkávají s charismatickým dobrodruhem Nathanem Drakem, který se tentokrát vydává na honbu za legendárním pokladem. Uncharted 2 je nabitý adrenalinovými střelbami, logickými hádankami a skvěle napsaným příběhem, který vás nepustí až do konce.

PS3 uncharted 2 Among Thieves screen

 

 

Red Dead Redemption

Tato otevřená hra z divokého západu od tvůrců Grand Theft Auto vás vtáhne do příběhu bývalého bandity Johna Marstona, který se snaží získat zpět svou rodinu. Hráči se budou muset vypořádat s nebezpečnými úkoly, gangy a divokou přírodou. Red Dead Redemption nabízí neuvěřitelně propracovaný svět, který vás láká k objevování a zároveň přináší silný příběh plný emocí a překvapivých zvratů.

 PS3 Red dead redemtion

 

 

Grand Theft Auto V

Jedna z nejprodávanějších her všech dob, Grand Theft Auto V, přináší obrovský, detailně zpracovaný otevřený svět založený na fiktivním městě Los Santos, které je inspirováno skutečným Los Angeles. Hráči se mohou stát součástí života tří různých postav - Michaela, Trevora a Franklina - a procházet se světem plným nejrůznějších aktivit, vedlejších úkolů a hlavního příběhu, který je plný akce, humoru a napětí.

PS3 grand theft auto V

 

 

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Metal Gear Solid 4 je závěrečný díl epické série o špiónovi jménem Solid Snake. Hra přináší intenzivní stealth akci, velmi komplexní příběh a množství inovací. Představuje důstojný závěr série, která si získala srdce mnoha hráčů po celém světě.

PS3 Metal gear Solid 4

 

 

Demon's Souls

Pro fanoušky hardcore RPG her je Demon's Souls titul, který nesmí chybět ve sbírce. Jde o první hru ze série Souls, která se později rozrostla do populárních titulů jako Dark Souls a Bloodborne. Demon's Souls je známý pro svou náročnost, detailní prostředí a výbornou hratelnost.

PS3 Demon souls

 

 

Heavy Rain

Heavy Rain je interaktivní drama a akční adventura, která se zaměřuje na příběh čtyř různých postav, jež se snaží odhalit totožnost sériového vraha zvaného Origami Killer. Hra se vyznačuje svým unikátním ovládáním, vysokou mírou interaktivity a důrazem na rozhodování hráče, které ovlivňuje průběh a konec příběhu. Heavy Rain nabízí emotivní zážitek, který hráče nutí uvažovat o etických dilematech a lidské povaze.

PS3 Heavy rain screen

 

 

God of War III

God of War III je epická akční hra, ve které hráči ovládají Kratose, bývalého řeckého boha války, který se snaží pomstít ostatním bohům za jejich zradu. Hra nabízí brutální bojový systém, monumentální boss bitvy a neuvěřitelně detailní grafiku. God of War III je jednou z nejlepších akčních her na PlayStation 3 a vrcholný díl celé série.

PS3 God of War 3 screen

 

 

Portal 2

Portal 2 je inovativní logická hra z dílny Valve Corporation, ve které hráči řeší zapeklité hádanky pomocí portálové střelnice. Hra navazuje na úspěšný první díl a přináší nové prvky, lepší grafiku a kooperativní režim pro dva hráče. Portal 2 je jedinečným zážitkem, který přináší inteligentní a zábavné hádanky s nádechem humoru.

PS3 Portal 2 screen

 

 

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II je pokračování úspěšné akční adventury, která hráče zavede do renesanční Itálie. Hráči ovládají mladého učedníka vraha Ezia Auditore, který se vydává na cestu pomsty a objevování tajemství své rodiny. Hra přináší lepší grafiku, rozsáhlejší svět a vylepšený herní systém oproti prvnímu dílu, čímž se stává jedním z nejlepších titulů série.

PS3 Assassins Creed II

 

 

Gran Turismo 5

Gran Turismo 5 je závodní simulátor, který nabízí přes 1000 vozidel, více než 70 okruhů a realistickou fyziku. Hra je ideální volbou pro fanoušky motoristických sportů a automobilových nadšenců.

PS3 Gran Turismo 5 screen

 

 

BioShock

BioShock je akční hororová hra z pohledu první osoby, která se odehrává v podmořském městě Rapture. Hra nabízí intenzivní akci, poutavý příběh a jedinečnou atmosféru. Hráči musí bojovat s nebezpečnými nepřáteli a mutovanými obyvateli města pomocí zbraní a speciálních schopností.

PS3 Bioshock

 

 

 

Max Payne 3

Max Payne 3 je akční střílečka, která přináší do žánru neo-noir příběh a pomalý časový režim zvaný "bullet time". Hráči se ujmou role bývalého detektiva Maxe Paynea, který se snaží vyřešit záhadu a bojovat proti nebezpečným nepřátelům. Hra nabízí intenzivní akci, poutavý příběh a nápadité herní mechaniky.

PS3 Max PAyne 3

 

 

 

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs je akční hra s otevřeným světem, která se odehrává v Hongkongu. Hráči ovládají detektiva Wei Shena, který se snaží infiltrovat do místního podsvětí. Hra nabízí bojový systém inspirovaný kung-fu, závody, střelbu a řadu vedlejších aktivit.

PS3 Sleeping dogs

 

 

SSX

SSX je arkádová snowboardová hra, která nabízí rychlou a adrenalinovou zábavu. Hráči mohou provádět akrobatické kousky a sjezdovat zasněžené svahy ve více než 150 různých úrovních. SSX je ideální hrou pro hráče, kteří milují zimní sporty a hledají relaxační zážitek.

PS3 SSX

 

 

 

Tomb Raider (2013)

Tomb Raider (2013) je reboot klasické série dobrodružných her, který představuje mladou a nezkušenou Laru Croft. Hra nabízí napínavý příběh, akční scény a poutavou hratelnost. Hráči se ujmou role Lary a musí přežít na nebezpečném ostrově plném záhad a nepřátel. Tomb Raider (2013) je skvělým základem pro novější hry v sérii a ideální volbou pro fanoušky dobrodružství.

PS3 Tomb raider 2013

 

 

Dead Space

Dead Space je akční hororová hra z pohledu třetí osoby, která se odehrává na vesmírné lodi Ishimura. Hráči ovládají inženýra Isaaca Clarka, který je povolán na loď, aby zjistil, co se stalo s posádkou. Brzy zjistí, že loď je infikována nebezpečnými mimozemskými tvory zvanými Necromorphs. Dead Space nabízí napínavou atmosféru, strategický boj a děsivý příběh. Hra je ideální volbou pro fanoušky hororových her a hráče, kteří hledají intenzivní zážitek plný napětí.

PS3 Dead Space

 

 

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction je akční dobrodružství a platformer z populární série Ratchet & Clank, který byl vytvořen pro PlayStation 3. Hra následuje Ratcheta, lombaxe, a jeho robotického kamaráda Clanka, kteří musí čelit zlu v podobě zloducha jménem Emperor Percival Tachyon. Tools of Destruction nabízí úžasné vizuály, poutavý příběh a vynikající hratelnost, která zahrnuje platforming, střelbu a boj s nepřáteli pomocí široké škály zbraní a gadgetů.

PS3 Ratchet a Clank tools of Destruction

 

 

LittleBigPlanet

LittleBigPlanet je kreativní plošinovka, která umožňuje hráčům nejen procházet úrovně navržené vývojáři, ale také vytvářet a sdílet vlastní úrovně s ostatními hráči. Hra se zaměřuje na postavičku Sackboy, který musí prozkoumat různé světy a řešit logické úkoly. LittleBigPlanet je známý svou jedinečnou grafikou, inovativní hratelností a silným důrazem na spolupráci a komunitu.

PS3 Little big planet

 

 

Need for Speed: Hot Pursuit

Need for Speed: Hot Pursuit je závodní hra vyvinutá studiem Criterion Games a je založena na populární sérii Need for Speed. Hra se odehrává ve fiktivním městě Seacrest County, kde hráči mohou závodit jako řidiči nelegálních závodů nebo jako policisté, kteří se snaží závodníky zastavit. Hot Pursuit je známý svými adrenalinovými závody, vysokou rychlostí a širokou škálou luxusních vozidel, které hráči mohou ovládat.

PS3 Need for Speed Hot pursuit

 

 

Toto je jen malý výběr z mnoha skvělých her dostupných na PlayStation 3. Tyto tituly představují to nejlepší, co platforma nabízí, ať už hledáte emoční příběh, adrenalinovou akci nebo relaxační zážitek. Nezáleží na tom, jestli jste nový hráč nebo zkušený veterán, určitě si mezi nimi najdete hru.