PS3 ovladače

PlayStation 3 (PS3) ovladače jsou zařízení, která umožňují hráčům ovládat herní konzoli a interagovat s videohrami na platformě PS3. Tyto ovladače jsou navrženy tak, aby byly komfortní a ergonomické, a lze je rozdělit do několika kategorií:

Bezdrátové ovladače - PS3 má bezdrátový ovladač, který je vybaven technologií Bluetooth. Bezdrátové ovladače mají obvykle baterii a nabíjecí kabel pro dobíjení.

Kabelové ovladače - Kromě bezdrátových ovladačů můžete také použít kabelové ovladače. Ty se připojují přímo k PS3 pomocí USB kabelu.

Oficiální ovladače - Oficiální ovladače jsou vyráběny společností Sony a mají všechny standardní funkce, jako jsou tlačítka pro navigaci, akční tlačítka a joysticky. Tyto ovladače mohou být zakoupeny jako součást balíku s konzolí nebo samostatně.

Bezlicenční ovladače - Bezlicenční ovladače jsou ovladače od třetích stran, které nejsou oficiálně schváleny společností Sony. Tyto ovladače mohou být méně kvalitní než oficiální ovladače a mohou mít omezené funkce.

Speciální ovladače - Kromě standardních ovladačů mohou být k dispozici také speciální ovladače pro určité hry nebo účely. Například racingové hry mohou používat speciální volanty a pedály místo standardního ovladače.

Nejprodávanější

Kabelový ovladač Kontrol 1 pro PS3
Kabelový ovladač Kontrol 1 pro PS3
Skladem (>5 ks)
SR998645
349 Kč
Gioteck VX-3 blue kabelový ovladač pro PS3
349 Kč
7 položek celkem

Cena

349999
1349999

Značky

Položek k zobrazení: 7
Kabelový ovladač Kontrol 1 pro PS3
Nové
349 Kč
SR998645
71f6sLNJ3uL. AC UF894,1000 QL80
Bazar
399 Kč
SR998644
Gioteck VX-3 blue kabelový ovladač pro PS3
Nové
349 Kč
SR998643
PS3 kabelový ovladač ORB
Nové
349 Kč
SR991686
PS3 / PC / SWITCH Kabelový ovladač Gioteck VX4
Nové
699 Kč
SR3358
PS3/PS4 move controller
Bazar
999 Kč
SR97940
Gioteck VX-3 Sports Edition kabelový ovladač pro PS3
Nové
SR94346

DualShock 3: DualShock 3 je hlavní ovladač pro konzoli PS3 a je bezdrátový. Je vybaven vibračními motory pro vibrační zpětnou vazbu, šesti-osým pohybovým senzorem a tradičním uspořádáním tlačítek zahrnujícím čtyři akční tlačítka, dva analogové páčky, čtyři ramenní tlačítka a tlačítka Start a Select.

Sixaxis: Sixaxis je předchůdce DualShock 3 a byl prvním bezdrátovým ovladačem pro PS3. Hlavním rozdílem oproti DualShock 3 je absence vibrační funkce. Sixaxis také obsahuje šesti-osý pohybový senzor a stejné uspořádání tlačítek.

Move Motion Controller: Tento ovladač je navržen pro použití s PlayStation Move, což je systém pro sledování pohybu kompatibilní s PS3. Move Motion Controller má sférickou LED na vrcholu, která mění barvu a je sledována kamerou PlayStation Eye. Obsahuje také akční tlačítka, spoušť a tlačítko Move.

Move Navigation Controller: Jde o doplněk k Move Motion Controlleru a slouží k ovládání pohybu postavy ve hrách. Má křížový ovladač, tlačítka L1, L2, L3, Circle a X, a analogovou páčku.

PlayStation Eye: PlayStation Eye je kamera, která sleduje pohyb ovladačů Move a umožňuje hraní her s podporou rozšířené reality. Kamera může být také použita pro videohovory nebo vytváření vlastního obsahu.

Třetí strana: Existují také ovladače od třetích stran, které mohou být kompatibilní s PS3. Tyto ovladače mohou mít různé funkce, design a kvalitu, ale obecně se snaží napodobit tradiční ovladače, jako je DualShock 3 nebo Sixaxis.

Speciální ovladače: Některé hry na PS3 vyžadují nebo podporují speciální ovladače, jako jsou volanty pro závodní hry, plastové kytary pro hry v hudebním žánru, nebo arkádové páčky pro bojové hry. Tyto ovladače jsou navrženy tak, aby poskytovaly realističtější nebo pohodlnější zážitek při hraní určitých her.