Nintendo WiiU konzole

Nintendo Wii U je herní konzole, která byla vydána společností Nintendo v roce 2012 jako nástupce konzole Wii. Wii U bylo součástí osmé generace herních konzolí spolu s PlayStation 4 od společnosti Sony a Xbox One od společnosti Microsoft. Hlavní inovací Wii U byl unikátní ovladač s dotykovou obrazovkou, který přinesl nové způsoby interakce s hrami a multimediálním obsahem.

#ShowMore#

Nintendo Wii U nabízelo následující vlastnosti a funkce:

Wii U GamePad: Wii U GamePad byl hlavním ovladačem pro Wii U a obsahoval vestavěnou dotykovou obrazovku, která mohla být použita jako sekundární displej pro hry, navigaci v menu a interakci s dalšími aplikacemi. GamePad také zahrnoval akcelerometr, gyroskop, NFC čip, kameru a mikrofon, které umožňovaly různé způsoby interakce s hrami a aplikacemi.

Vylepšený hardware: Wii U nabízelo výkonnější hardware než jeho předchůdce, Wii. Konzole byla vybavena vícejádrovým procesorem IBM PowerPC a grafickým procesorem AMD Radeon, což umožňovalo provozovat hry ve vysokém rozlišení a s lepšími grafickými efekty.

Kompatibilita her: Wii U podporovalo širokou škálu her napříč žánry, včetně akčních, dobrodružných, sportovních a logických her. Některé z nejpopulárnějších her pro tuto konzoli zahrnovaly Super Mario 3D World, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 a Splatoon.

Zpětná kompatibilita: Wii U bylo zpětně kompatibilní s většinou her a příslušenství pro předchozí konzoli Wii, což znamenalo, že hráči mohli hrát své oblíbené hry z Wii na svém Wii U systému.

Online služby: Wii U nabízelo online funkce prostřednictvím služby Nintendo Network, která umožňovala hráčům připojit se k internetu a hrát hry proti jiným hráčům po celém světě, stahovat nový obsah a aktualizace her, a vytvářet a sdílet herní úspěchy a nahrávky prostřednictvím Miiverse, komunitního prostředí pro hráče.

Multimediální funkcionalita: Wii U podporovalo řadu multimediálních funkcí a aplikací, jako jsou Netflix, Hulu, Amazon Video, YouTube a další, což umožňovalo uživatelům sledovat filmy, televizní pořady a videa přímo na konzoli. Kromě toho obsahovalo Wii U aplikaci zvanou TVii, která integrovala televizní programy, filmové služby a sociální média do jednoho rozhraní.

Příslušenství: Kromě Wii U GamePadu podporovalo Wii U také různé druhy příslušenství, jako jsou klasické ovladače pro hraní starších her, volanty pro závodní hry, Wii Remote a Nunchuk pro hry kompatibilní s Wii a amiibo figurky, které mohly být použity ve vybraných hrách prostřednictvím NFC čipu na GamePadu.

I když Wii U přineslo některé inovace a zajímavé funkce, nedosáhlo takového komerčního úspěchu jako jeho předchůdce, Wii. Mnoho hráčů vnímalo Wii U jako konzoli s nejasným směřováním a nedostatkem atraktivních her. V roce 2017 byla konzole nahrazena Nintendo Switch, který kombinoval koncepci domácí a přenosné konzole a nabídl jedinečný zážitek pro hráče.

Přesto si někteří hráči stále užívají Wii U a jeho exkluzivní hry, které nebyly přepracovány nebo vydány pro Nintendo Switch. Wii U zůstává důležitou částí historie Nintendo a jeho pokusů o inovace v herním průmyslu.