Nejlepší hry na PlayStation 4

Ano, známe některé z nejlepších her na PlayStation 4, ačkoli je třeba mít na paměti, že výběr nejlepších her může být subjektivní, protože záleží na osobních preferencích a zájmech hráčů. Nicméně, zde je seznam některých z nejuznávanějších a nejoblíbenějších her na PS4.

 

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II je akční dobrodružná hra s prvky stealth a survival hororu, kterou vyvinulo studio Naughty Dog a vydala společnost Sony Interactive Entertainment pro PlayStation 4. Hra vyšla 19. června 2020 a je pokračováním úspěšné hry The Last of Us z roku 2013. Hra se odehrává v postapokalyptickém světě, který byl zdecimován pandemií smrtícího houbového viru.

The Last of Us Part II sleduje příběh Ellie, která se vydává na cestu pomsty po traumatické události. Ellie, nyní starší a zkušenější, se musí vyrovnat s nebezpečím a násilím v zničených Spojených státech, které jsou obývány infikovanými lidmi a nepřátelskými skupinami přeživších. Během hry se hráč setkává s různými postavami, které hrají klíčovou roli v příběhu a odhalují nové vrstvy narativu.

Hratelnost kombinuje prvky akčního boje, stealth a zdrojového managementu. Ellie má k dispozici širokou škálu zbraní a nástrojů, které může vylepšovat a používat k přežití a eliminaci nepřátel. Hráč musí být strategický a taktický při rozhodování, zda se použije síla nebo plížení, aby se vyhnul konfrontaci s nepřáteli.

Hra je známá svým silným příběhem, emotivními momenty a realistickými postavami. The Last of Us Part II také získala uznání pro svůj vizuální styl, detailní prostředí a atmosféru, které ponořují hráče do světa hry. Nicméně, některé aspekty příběhu byly kontroverzní a rozdělily názory hráčů a kritiků. Navzdory tomu je hra považována za jeden z nejlepších titulů na PlayStation 4 a významný milník v herním průmyslu.

Last of us Part II_1

 

 

God of War (2018)

God of War je akční dobrodružná hra s prvky hack-and-slash, kterou vyvinulo studio Santa Monica Studio a vydala společnost Sony Interactive Entertainment pro PlayStation 4. Hra vyšla 20. dubna 2018 a je zároveň pokračováním a rebootem klasické série God of War.

God of War se odehrává v severské mytologii, což představuje zásadní změnu oproti dřívějším titulům, které byly založeny na řecké mytologii. Hlavní postavou je Kratos, bývalý řecký bůh války, který se snaží začít nový život v severském světě spolu se svým synem Atreem. Během hry se Kratos a Atreus vydávají na dobrodružnou cestu, aby rozptýlili popel zesnulé matky a manželky na nejvyšší horu v severském světě.

Hratelnost je zaměřena na boj, který kombinuje prvky hack-and-slash s RPG prvky a hlubokým soubojovým systémem. Kratos má k dispozici sekeru Leviathan, která je schopna způsobit masivní škody a lze ji vrátit zpět do ruky po vyhození. Atreus také pomáhá v boji pomocí lukostřelby a magie. Hra obsahuje mnoho bojových dovedností, které lze odemknout a vylepšit, což umožňuje hráčům přizpůsobit bojový styl Kratose.

God of War je známý svým impozantním vizuálním stylem, detailním prostředím a atmosférou. Hra získala uznání pro svůj emotivní a hluboký příběh, který se zaměřuje na otcovství a zralost. Interakce mezi Kratosem a Atreem jsou středobodem hry a zajišťují silné charakterové vývoje.

God of War byl obrovským úspěchem, jak komerčně, tak u kritiků, a byl oceněn jako jedna z nejlepších her na PlayStation 4. Hra obdržela několik cen, včetně Game of the Year na několika událostech.

PS4 God of War

 

 

 

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 je akční dobrodružná hra s otevřeným světem, kterou vyvinulo a vydalo studio Rockstar Games pro PlayStation 4, Xbox One a později pro PC. Hra byla vydána 26. října 2018 a je pokračováním úspěšné hry Red Dead Redemption z roku 2010. Hra se odehrává v období divokého západu a je zasazena do fiktivního světa, který je inspirován Amerikou na konci 19. století.

Red Dead Redemption 2 sleduje příběh Arthura Morgana, člena notorického gangu Van der Linde. Hra se odehrává v roce 1899, kdy začíná zánik divokého západu a nástup moderní civilizace. Arthur a jeho gang musí unikat před zákonem, rivalizujícími gangy a stále se rozšiřující civilizací, zatímco se snaží najít nový život v nehostinném světě.

Hratelnost kombinuje prvky střelby, jízdy na koni, dobrodružství a přežití v otevřeném světě, který hráči mohou prozkoumávat. Svět je rozsáhlý, detailní a plný různých měst, oblastí a divoké přírody. Hráči se mohou zapojit do různých aktivit, jako je lov zvěře, rybaření, hraní her a plnění vedlejších misí. Hra také obsahuje rozsáhlý systém interakce s NPC, který umožňuje hráčům komunikovat a ovlivňovat svět kolem sebe.

Red Dead Redemption 2 byl obrovským úspěchem, jak komerčně, tak u kritiků, a je považován za jeden z nejlepších titulů na PlayStation 4. Hra získala uznání pro svůj nádherný vizuální styl, detailní prostředí, atmosféru a ambiciózní otevřený svět. Příběh, který se zaměřuje na Arthura Morgana a jeho vztahy s ostatními členy gangu, byl také chválen pro svou hloubku, emotivní sílu a narativní kvalitu. Red Dead Redemption 2 nabízí rozsáhlý a poutavý zážitek, který je jedním z nejlepších her na PS4.

 PS4 Red dead Redemption II

 

 

 

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima je akční dobrodružná hra s otevřeným světem, kterou vyvinulo studio Sucker Punch Productions a vydala společnost Sony Interactive Entertainment pro PlayStation 4. Hra byla vydána 17. července 2020 a je zasazena do období feudálního Japonska během mongolské invaze v roce 1274.

Hra sleduje příběh samuraje Jina Sakaiho, který je jedním z posledních přeživších členů svého rodu poté, co byl jeho ostrov Tsushima napaden mongolskými silami. Jin se musí přizpůsobit novým bojovým metodám a stát se tzv. "Ghostem", což zahrnuje využití stealth, lsti a guerillových taktik, aby se postavil proti mongolskému nepříteli a osvobodil svůj domov.

Ghost of Tsushima nabízí rozsáhlý otevřený svět, který hráči mohou prozkoumávat ve svém vlastním tempu. Ostrov Tsushima je nádherně ztvárněn a plný různých biotopů, historických památek a záhad k objevování. Hráči mohou navštěvovat vesnice, chrámy a pevnosti, plnit vedlejší úkoly, hledat poklady a rozšiřovat své dovednosti a schopnosti.

Hratelnost zahrnuje realistický a taktický bojový systém, který se zaměřuje na mečový boj a různé bojové postoje. Jin se může naučit nové techniky, vylepšit své zbraně a získat nové nástroje a schopnosti, které mu umožní efektivněji bojovat proti nepřátelům a překonávat překážky v prostředí.

Ghost of Tsushima byl chválen pro svůj nádherný vizuální styl, atmosféru a autentické ztvárnění feudálního Japonska. Hra také získala uznání pro svůj poutavý příběh, zajímavé postavy a emotivní momenty. Ghost of Tsushima považován za jeden z nejlepších titulů na PlayStation 4 a skvělý zážitek pro hráče, kteří mají rádi akční dobrodružství a otevřený svět.

PS4 Ghost of Tsushima