Xbox 360 konzole

Xbox 360 je herní konzole, která byla vyvinuta společností Microsoft a byla uvedena na trh v roce 2005 jako nástupce původního Xboxu. Konzole se stala jednou z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších herních platforem své generace a byla součástí tzv. "sedmé generace" herních konzolí, spolu s PlayStation 3 od společnosti Sony a Wii od společnosti Nintendo.

#ShowMore#

Xbox 360 nabízí následující vlastnosti a funkce:

Výkonný hardware: Konzole byla vybavena tříjádrovým procesorem Xenon, který byl navržen společnostmi IBM a Microsoft, a grafickým procesorem ATI Xenos. To umožnilo Xbox 360 provozovat hry s vysokou úrovní detailů a grafickými efekty.

Kompatibilita her: Xbox 360 podporoval širokou škálu her napříč žánry, včetně sportovních, závodních, akčních, dobrodružných a stříleček. Některé z nejpopulárnějších her pro tuto konzoli zahrnovaly Halo 3, Gears of War, Forza Motorsport a Call of Duty.

Online služby: Xbox 360 byl jedním z prvních systémů, který nabízel rozšířené online funkce prostřednictvím Xbox Live. Tato služba umožňovala hráčům připojit se k internetu a hrát hry proti jiným hráčům po celém světě, stahovat nový obsah a aktualizace her, a sledovat streamované video a televizní pořady.

Příslušenství: Xbox 360 podporoval různé druhy příslušenství, jako jsou bezdrátové ovladače, sluchátka, externí pevné disky a webkamery. Později byl představen také Kinect, což byl revoluční příslušenství, které umožňovalo hráčům ovládat hry pomocí pohybů těla a hlasových příkazů.

Zpětná kompatibilita: Xbox 360 byl zpočátku částečně zpětně kompatibilní s některými hrami pro původní Xbox. Tato funkce byla postupně rozšiřována prostřednictvím aktualizací systému.

Během svého životního cyklu byl Xbox 360 vydán v několika verzích, včetně Xbox 360 Core, Xbox 360 Pro a Xbox 360 Elite. Tyto verze se lišily svým úložištěm, designem a cenou. V roce 2010 byl uveden na trh model Xbox 360 S (Slim), který nabízel tenčí a kompaktnější design, integrované Wi-Fi, nižší spotřebu energie a vylepšenou hardwarovou spolehlivost. V roce 2013 byla uvedena další verze nazvaná Xbox 360 E, která měla ještě menší a hladší design, avšak s redukovaným počtem portů.

Xbox 360 také podporoval rozšíření pro média a zábavu, jako je Netflix, Hulu, Amazon Video, HBO GO, YouTube a další, což umožňovalo uživatelům sledovat filmy, televizní pořady a videa přímo na konzoli.

Přestože byla konzole nástupcem původního Xboxu, v roce 2013 byl Xbox 360 nahrazen Xbox One, který představil vylepšený hardware, nové funkce a lepší integraci se službou Xbox Live.

Xbox 360 je jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších herních konzolí své generace, která přinesla mnoho inovací a zážitků pro hráče po celém světě.