2 položek celkem

Cena

479549
1479549

Značky

Bazar

Herní módy

Herní módy:

Jazyk

Platforma

Platforma:

Série

sport

Stav

Více hráčů

vydavatel

Wii akční adventury

wii akční střílečky

Wii dětské

Wii hry

wii plošinovky

Xbox 360

XBOX 360 Akční střílečky

Žánr

Žánr:

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
XBOX ONE Mortal Kombat 11 Ultimate Edition (nová)
Bazar
SR928078
PS4 Mortal Kombat 11 Ultimate Edition
Nové
549 Kč
SR42544

SÉRIE MORTAL KOMBAT

Mortal Kombat je americká franšíza zaměřená na sérii videoher, původně vyvinutých společností Midway Games v roce 1992. Vývoj první hry byl původně založen na myšlence, že Ed Boon a John Tobias museli vytvořit videohru s Jeanem Claude Van Damme, ale jak tento nápad padl, místo toho byla vytvořena bojová hra s fantasy tématikou, která mu však vzdala poctu filmovou postavou Johnny Cage, jejíž iniciály a osobní styl připomínají Van Damme. Mortal Kombat byla první bojovou hrou, která zavedla tajného bojovníka, kterého dosáhla, pokud hráč splnil řadu požadavků.

Původní hra vytvořila mnoho pokračování a spin-offů, které se skládají z několika akčních adventur, stejně jako série komiksů a karetních her. Producent filmu Lawrence Kasanoff licencoval práva na hru na počátku 90. let a produkoval první film franšízy. Kasanoff také produkoval druhý film, animovaný televizní seriál, hrané televizní seriály, první milion platinového alba a živé hrané turné. Mortal Kombat se stal jednou z nejúspěšnějších bojových sérií v historii videoher a jednou z mediálně nejúspěšnějších franšíz všech dob.

Serie má pověst vysoké úrovně grafického násilí, zejména pak jeho Fatalities (dokončovací pohyby umožňující hráči dokončit poraženého protivníka). Spory o Mortal Kombat částečně vedly k vytvoření systému hodnocení videoher Entertainment Software Rating Board. Rané hry v této sérii byly také známé svými realistickými digitalizovanými skřítky a rozsáhlým využíváním swapování palet k vytváření nových postav. Po bankrotu Midway získal vývojový tým Mortal Kombat společnost Warner Bros. Entertainment.