Mortal Kombat

SÉRIE MORTAL KOMBAT

Mortal Kombat je americká franšíza zaměřená na sérii videoher, původně vyvinutých společností Midway Games v roce 1992. Vývoj první hry byl původně založen na myšlence, že Ed Boon a John Tobias museli vytvořit videohru s Jeanem Claude Van Damme, ale jak tento nápad padl, místo toho byla vytvořena bojová hra s fantasy tématikou, která mu však vzdala poctu filmovou postavou Johnny Cage, jejíž iniciály a osobní styl připomínají Van Damme. Mortal Kombat byla první bojovou hrou, která zavedla tajného bojovníka, kterého dosáhla, pokud hráč splnil řadu požadavků.

Původní hra vytvořila mnoho pokračování a spin-offů, které se skládají z několika akčních adventur, stejně jako série komiksů a karetních her. Producent filmu Lawrence Kasanoff licencoval práva na hru na počátku 90. let a produkoval první film franšízy. Kasanoff také produkoval druhý film, animovaný televizní seriál, hrané televizní seriály, první milion platinového alba a živé hrané turné. Mortal Kombat se stal jednou z nejúspěšnějších bojových sérií v historii videoher a jednou z mediálně nejúspěšnějších franšíz všech dob.

Serie má pověst vysoké úrovně grafického násilí, zejména pak jeho Fatalities (dokončovací pohyby umožňující hráči dokončit poraženého protivníka). Spory o Mortal Kombat částečně vedly k vytvoření systému hodnocení videoher Entertainment Software Rating Board. Rané hry v této sérii byly také známé svými realistickými digitalizovanými skřítky a rozsáhlým využíváním swapování palet k vytváření nových postav. Po bankrotu Midway získal vývojový tým Mortal Kombat společnost Warner Bros. Entertainment.

 

2 položek celkem

Cena

449499
1449499

Značky

Herní módy

Herní módy:

Jazyk

Platforma

Platforma:

Série

sport

Stav

vydavatel

Wii akční adventury

wii akční střílečky

Wii dětské

Wii hry

wii plošinovky

Xbox 360

XBOX 360 Akční střílečky

xbox 360 simuátory

Žánr

Žánr:

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
PS4 Mortal Kombat 11 Ultimate Edition
Nové
499 Kč
SR42544
PS4 Mortal Kombat 11 (nová)
Nové
449 Kč
SR9434