The Last of Us

SÉRIE THE LAST OF US NA PLAYSTATION 3 A PLAYSTATION 4

The Last of Us je akční adventura z roku 2013 vyvinutá společností Naughty Dog a vydaná společností Sony Computer Entertainment. Hráči ovládají Joela, pašeráka, který má za úkol doprovázet dospívající dívku Ellie přes postapokalyptické Spojené státy. The Last of Us se hraje z pohledu třetí osoby. Hráči používají střelné zbraně a improvizované zbraně a pomocí plížení se mohou bránit před nepřátelskými lidmi a kanibalskými tvory infikovanými mutovanou houbou rodu Cordyceps. V režimu online pro více hráčů se až osm hráčů zapojuje do kooperativní a konkurenceschopné hry.

Vývoj hry The Last of Us začal v roce 2009, krátce po vydání předchozí hry Naughty Dog Uncharted 2: Among Thieves. Poprvé v historii společnosti se Naughty Dog rozdělil do dvou týmů; zatímco jeden tým vyvinul Uncharted 3: Drake's Deception, druhá polovina vyvinula The Last of Us. Vztah mezi Joelem a Ellie se stal ohniskem a kolem něj se vyvinuly všechny ostatní prvky. Herci Troy Baker a Ashley Johnson ztvárnili Joela a Ellie pomocí hlasu a pohybu a asistovali kreativnímu řediteli Neilovi Druckmannovi s vývojem postav a příběhu. Původní partituru složil a provedl Gustavo Santaolalla.

Po svém oznámení v prosinci 2011 byl The Last of Us široce očekáván. Byl vydán pro PlayStation 3 v červnu 2013, remasterovaná verze byla vydána pro PlayStation 4 v červenci 2014. Byla oceněna za příběh,hratelnost, grafiku, zvukový design, charakterizaci a vyobrazení ženských postav. The Last of Us se stal jednou z nejprodávanějších videoher a v prvním týdnu se prodalo přes 1,3 milionu kusů a do dubna 2018 17 milionů. Tato hra získala ocenění na konci roku, včetně několika ocenění Game of the Year, od několika herních publikací ,kritici a slavnostní předávání her. Byl citován jako jedna z největších videoher, jaké kdy byly vyrobeny.

Naughty Dog vydal několik přírůstků obsahu ke stažení.The Last of Us: Left Behind přidává kampaň pro jednoho hráče s Ellie a její nejlepší kamarádkou Riley. The Last of Us Part II, a sequel, byl vydán v červnu 2020. Televizní adaptace je v současné době ve vývoji HBO.

1 položek celkem

Cena

499500
1499500

Značky

Herní módy

Herní módy:

Jazyk

Platforma

Platforma:

Série

sport

Stav

vydavatel

Wii akční adventury

wii akční střílečky

Wii dětské

Wii hry

wii plošinovky

Xbox 360

XBOX 360 Akční střílečky

xbox 360 simuátory

Žánr

Žánr:

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
PS3 The Last of Us CZ
Bazar
PS3 The Last of Us CZ
Skladem (1 ks)
499 Kč
SR1579